STYLOVÉBALKONY.cz

Balkon je dominantou domu

Dřevěné balkóny » Skleněné zábradlí

Skleněné zábradlí

BEZPEČNOSTNÍ SKLO

Bezpečnostní sklo je typ skla sloužící k ochraně osob. Sklo odolává úderům a nárazům. V případě, že se tříští, vznikají malé neostré plošky, u kterých se zmenšuje pravděpodobnost zranění člověka. Bezpečnostní skla jsou vyráběna různými technikami a dělí se do několika kategorií podle účelu.

 

BEZPEČNOSTNÍ VRSTVENÉ SKLO

Je tvořeno tabulemi skla, které jsou spojené polyvinilbuteralovou fólií. Skládá se buď ze dvou, nebo více tabulí skla různých vlastností. Spojení tabulí polyvinilbuteralovou fólií dává sklu pevnost a pružnost. Takové sklo odolává nárazu či úderu tupého nebo ostrého předmětu, ve smyslu, že nedojde k jeho roztříštění. Sklo je rozbité, ale drží svoji konzistenci. V případě požadavku na neprůstřelné sklo se kombinuje několik vrstev skla a fólie.

 

Taková skla se nejčastěji používají v automobilech (čelní skla), výtazích, jako zábradlí a také v přízemních nebo vysokých patrech budov. Sklo brání zranění osob stojících poblíž skla, ale také zpomalují průnik osob (např. vypadnutí z okna).


TVRZENÉ SKLO

Tvrzené sklo (nebo také ESG) je tvrzené (bezpečnostní) sklo, které se vyrábí tepelnou úpravou kalením. Tento proces změní vnitřní napětí a sklo díky němu získá nové vlastnosti. Proces kalení spočívá v ohřátí skla na teplotu 620 °C a následném prudkém ochlazení vzduchovou sprchou. Tím se ochladí povrch skla, ale vnitřní část zůstává teplá. Tímto procesem se docílí tažného pnutí uvnitř a na povrchu vznikne tlakové napětí. Takto vzniklé sklo má vysokou pevnost v ohybu a odolnost proti nárazům. V případě rozbití se sklo rozpadne na malé neostré kvádříky a tím se maximálně eliminuje poranění.

Kalené bezpečnostní sklo se používá především tam, kde jsou kladeny nároky na bezpečnost. Jedná se především o prosklené výplně dveří, zastávky MHD, zástěny pro sprchové kouty, vnitřní police skříní, boční skla automobilů, okolo hokejového hřiště. U prostředků hromadné dopravy (autobusy, vlaky, tramvaje) slouží okna z tvrzeného skla jako únikové východy. Na rozbití oken jsou zde speciální kladívka.

Jaký typ skleněného zábradlí se vám líbí ?

Zobrazit výsledky

Nezávazná nabídka zdarma

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

Balkony

Balkony - v období od října do konce února nabízíme zimní slevy na vybrané výrobky.
Balkony jsou vyráběny z kvalitního tuzemského smrkového nebo borového dřeva.

Ploty

Ploty - výplně všech druhů bran a plotů.
V období od listopadu do konce února nabízíme slevy na vybrané výrobky 5 %.

Přístřešky

Přístřešky - kompletní dodávky přístřešků.
Zdarma Vám vyhotovíme nezávaznou nabídku pro Váš nový balkón plot či přístřešek.

Copyright 2003-2024 - Ikar Hahn s.r.o.  |  Created by FajnyWEB.cz