STYLOVÉBALKONY.cz

Balkon je dominantou domu

Zalévání a zavlažování balkónových rostlin

Zalévání květin na balkóně o dovolené


Chystáte se odjet na dovolenou, ale nevíte co se svými balkónovými či terasovými květinami? Jak rostlinám obstarat pravidelnou zálivku během doby vaší nepřítomnosti?

Rostliny pod krytem z fólie

Prodloužený víkend přečkají mnohé rostliny zcela dobře pod průhledným krytem z fólie, která se musí položit tak, aby se nikde rostliny nedotýkala. K podepření se mohou použít špejle. Pod krytem mohou být jen rostliny, které tolerují krátkodobě vysokou vlhkost vzduchu. Určitého snížení odpařování vody se také dosáhne zakrytím substrátu folií.

Závlaha květin lahví

Láhve naplněné vodou a zapíchnuté hrdlem do substrátu v květináči nebo v truhlíku na balkónu mohou být také krátkodobou pomocí. Aby voda z lahví nevytékala příliš rychle, uzavře se hrdlo láhve zátkou s malým vyvrtaným otvorem.

Nasávací rohož

Nejvhodnějším místem pro tento systém závlahy je kuchyňský dřez. Část rohože, která nasaje vodu, se namočí a rozloží na odkládací plochu stolu. Zbývající část se ponoří do dřezu naplněného vodou. Do květináčů s rostlinami se odtokovými otvory prostrčí jeden konec dobře zvlhčeného speciálního knotu až do substrátu a druhý konec se položí na vlhkou rohož pod květináč. Knot musí být květináčem zatížen a zcela zakryt. Nasávací rohože a knoty jsou k dostání ve specializovaných obchodech.

Knotová závlaha rostlin

Pomocí speciálních hrubých knotů nebo pásků může se nasávat voda z nádrže do nádob z rostlinami. Knot se zvlhčí a jeden konec se protáhne pomocí jehlice otvorem až do povrchu substrátu v květináči, dobře se rozloží a dobře zasype substrátem. Druhý konec se zatíží kamenem na dně
napuštěné nádrže. Květináč stojí na dřevěných laťkách položených přes horní okraj nádrže.

Kapková závlaha balkónových rostlin

Levné a trvanlivé jsou trubičky z plastů, které jsou spojené hadičkou se zásobníkem vody. Konce trubiček se ucpou například vatou a tím se zajistí sání pomocí podtlaku. Vata působí jako filtr a podle tvrdosti vody se musí dříve či později vyměnit za novou, jinak se sací účinek ztrácí.
Keramické kuželky pro zavlažování květin

Dobře zavodněné keramické kuželky se naplní vodou, uzavřou a zapíchnou do substrátu. Tenkou spojovací hadičkou se spojí se zásobníkem vody. Pozor! V keramické hmotě se usazují vápenaté soli z vody, které časem ucpávají póry a kuželka se tak postupem času stává nepropustnou a tudíž nepoužitelnou.
Závlaha díky nádobám s dvojitým dnem

V obchodech se nabízejí okenní a balkónové truhlíky, které mají ve spodní části zásobník vody. Využívá se u nich principu knotové závlahy. Tlusté
pásky nebo šňůry zajišťují spojení substrátu se zásobou vody. Takové truhlíky a květináče usnadňují zálivku nejen o dovolené, protože substrát nasává právě takové množství vody, jaké rostliny potřebují.

Automatické zavlažování květin na balkóně či terase


Ten, kdo má na terase nebo na balkóně mnoho rostlin, si může usnadnit práci během celé sezóny automatickým zavlažovacím zařízením. Předpokladem je přívod vody a elektrického proudu. Systém hadiček spojuje nádoby s rostlinami s vodovodem a v každé nádobě je samostatný výtok vody. Toto zařízení je řízeno časovým spínačem, který otevírá ventil v předem naplánovaných časech. Lépe pracují tato zařízení ve spojení s vlhkostními čidly (tenzometry), která se zapíchnou do substrátu a jsou spojena se systémem. Ventil se potom otevírá jen podle skutečné potřeby signalizované čidlem.


Stránky:
  • 1

K článku nejsou zadány žádné komentáře. | Přidej komentář

Balkony

Balkony - v období od října do konce února nabízíme zimní slevy na vybrané výrobky.
Balkony jsou vyráběny z kvalitního tuzemského smrkového nebo borového dřeva.

Ploty

Ploty - výplně všech druhů bran a plotů.
V období od listopadu do konce února nabízíme slevy na vybrané výrobky 5 %.

Přístřešky

Přístřešky - kompletní dodávky přístřešků.
Zdarma Vám vyhotovíme nezávaznou nabídku pro Váš nový balkón plot či přístřešek.

Copyright 2003-2024 - Ikar Hahn s.r.o.  |  Created by FajnyWEB.cz